Registracija

Vardas
Pavardė
Elektroninis paštas
Slaptažodis
Pakartokite slaptažodį
Registruotis

Žemaitijos kaimo muziejus

Žemaitijos kaimo ekspozicija, priklausanti Žemaičių muziejui „Alka“, yra viena iš trijų pagrindinių kaimo buities nuolatinių ekspozicijų Lietuvoje (kaip ir Rumšiškių bei Rokiškio muziejai).

Čia po atviru dangumi pristatoma 16 autentiškų XIX–XX a. sandūros pastatų (12 metrų aukščio vėjo malūnas, kalvė ir 3 kaimo sodybos: stambaus žemaičių ūkininko, vidutinio ir neturtingo valstiečio). Yra ir simbolinės kapinaitės. 

Stambaus ūkininko sodyboje pastatytas gyvenamasis namas, svirnas, jauja, tvartas, daržinė, kiaulininkas, žardinė ir pirtis. Žemaičių sodybos paprastai būdavo erdvios ir turėdavo daugiau įvairios paskirties trobesių negu aukštaičių ir dzūkų ūkiai. Sėkmingo Žemaitijos ūkininko sodyboje galėjo būti iki 10 pastatų – masyvių, su daug patalpų. Ekspozicijoje rodomo pagrindinio gyvenamojo namo (trobos) viduje galima pamatyti 11 patalpų, kurių pavadinimai svečiams iš kitų Lietuvos regionų – neįkandami be vietinių pagalbos, pvz., ar atspėtumėte, kas yra pryšininkė arba špižarnė?..

Ekspozicijoje pristatomoje vidutinio valstiečio sodyboje stovi gyvenamasis namas, svirnas, jauja ir tvartas. 

Neturtingo valstiečio sodybėlę sudaro trobelė ir tvartelis.

Ekspozicijoje organizuojami renginiai: folkloro festivaliai, klojimo teatras, gegužinės pamaldos, advento laikotarpio edukacijos, klasėje mokoma austi, daryti žaisliukus, velti vilną, siuvinėti. 

Čia auginami ir žemaitukų veislės arkliai – galima pasivažinėti ir arkliu pakinkytu vežimaičiu.

Žemėlapis

Atsiliepimai