Sakoma, kad Šaukštelio kaime esantis Sprūdės piliakalnis – gražiausias Žemaitijoje. Jei tikėsime padavimais, šį piliakalnį supylė ir medinę pilį su didžiuliais požemiais ant jo pasistatė kunigaikštis Sprūdeika, turėjęs kadaise sprukti nuo užrūstinto savo brolio Lietuvos karaliaus Mindaugo. Naujai buveinei Sprūdeika pasirinko saugiausią ir geriausiai apžvelgiamą Žemaitijos vietą (nuo jo vardo kilęs ir piliakalnio pavadinimas). Žmonės sako, kad, metams bėgant, įdubimas kalno viršūnėje didėja – ar tai nebūsiąs patvirtinimas, jog išties būta požemių?
Pasakojama, kad piliakalnyje tebėra paslėpti turtai: „Kažkur yra geležinės durys į požemių karalystę, tik jos užburtos, o jas saugo velniai. Sykį vyrai jas atrado ir bandė atkasti, tačiau užėjęs neišpasakytas viesulas visus kasėjus išnešiojo... Tik į trečią dieną beparėję“.
Piliakalnio aikštelė iškilusi 216 m virš jūros lygio. Sprūdė priskiriama „parako gadynei“, t. y. vėlesniam kovų su kryžiuočiais laikotarpiui. Mokslininkai įsitikinę, kad XI–XII a. piliakalnio papėdėje buvo gyvenvietė. Spėjama, kad pilis stovėjo aukštesnėje kalvos dalyje. Piliakalnį supa 3 pylimų juostos, kurių aukštis siekia iki 4 metrų. Aplink piliakalnį rasta akmeninių kirvukų ir ietigalių.
Nuo viršaus atsiveria puikūs vaizdai į Biržulio ir Lūksto ežerus, gerai matomas Šatrijos piliakalnis.
Labai gražiai viskas sutvarkyta,gražūs vaizdai į matomus kalnūs tikra įstorinė laužų sašauka,.