Laisvės alėja – viena iš seniausių alėjų Lietuvoje bei viena iš įdomiausių ir gražiausių gatvių Plungėje. Suprojektuota XIX a. II p. kunigaikščio Mykolo Oginskio užsakymu. Bulvaras buvo apgyvendintas M. Oginskio dvaro tarnautojais ir pareigūnais. Čia namus turėjo kunigaikščio advokatas, orkestro muzikantai ir siuvėjas, kuris siuvo uniformą ir pačiam M. K. Čiurlioniui. Žydai alėją vadino liepgase, nes ji buvo apsodinta liepomis, arba doitšgasu dėl ten anksčiau gyvenusių vokiečių.
Lietuvai atgavus nepriklausomybę, apie 1919 m. tuometinė Bulvaro gatvė pervadinta Laisvės alėja. Tarpukariu alėja išliko prestižinė: joje įsikūrė savivaldybė, paštas, telegrafas, miškų urėdija, advokato kontora, pirmoji lietuviška „Saulės“ mokykla, šaulių klubas, pirmasis kino teatras „Laisvė“, vaistinė, restoranas, gaisrinė, knygynas, biblioteka, fotoateljė.
Pagrindinės miesto šventės taip pat vyko Laisvės alėjos pradžioje, prie Šv. Florijono. Ten buvo keliamos vėliavos, iš pakylų sakomos kalbos, o alėjos gale 1931 m. baigtas statyti įspūdingas Lietuvos nepriklausomybės 10-mečiui skirtas paminklas.
Atsiliepimai
Rašyti atsiliepimą